Obyvatelia výškového bytového domu v Londýne stratili dlhotrvajúcu legálnu ponuku, aby zabránili návštevníkom múzea moderného umenia Tate kde sa pozerajú sa cez okná, potom, čo sudca rozhodol, že problém môže vyriešiť jednoducho zatvorením žalúzií.
Obyvatelia štyroch bytov v nákladnom komplexe sa sťažovali, že ľudia na vyhliadkovej plošine Tate „neúnavne“ napádajú svoje súkromie pozeraním sa cez okná od podlahy po strop a do svojich bytov. Žiadali, aby boli časti bezplatnej platformy zatvorené alebo aby boli zavedené obrazovky na ochranu súkromia, ale sudca na londýnskom najvyššom súde zamietol žalobu na základe toho, že návštevníci múzea, ktorí si prezerali okná obyvateľov, nepredstavovali „obtiaž “. „Tieto vlastnosti sú pôsobivé a nepochybne existujú veľké výhody, ktoré sa dajú tešiť z tak rozsiahlych presklených názorov, ale v skutočnosti prichádza s cenou za súkromie,“ uviedol sudca Anthony Mann v stredu.
Dvojizbové apartmány v luxusnom komplexe Neo Bankside sa na trhu objavili za viac ako 1 milión GBP. Obyvateľ Ian McFadyen sa na súde sťažoval, že „keď sú naše žalúzie, otvorené a používaná vyhliadková, plošina, viac menej neustále sledujeme, mávame na ich, fotografujeme a filmujeme ľuďmi na vyhliadkovej plošine,“ tvrdí PA. Mann však súhlasil s argumentom, že riešenie problému spočíva vo vlastných rukách majiteľov, pričom rozhodol, že môžu „znížiť žalúzie“ alebo „nainštalovať súkromný film alebo čisté záclony“, a zamietol odvolanie proti skoršiemu rozhodnutiu. „V priebehu stoviek rokov, keď došlo k obťažovaniu, v tejto krajine nikdy nenastal žiadny prípad, v ktorom súd zistí, že s výhľadom na suseda by to mohlo byť nepríjemné,“ vysvetlil tento rozsudok. Prípad narástol od začiatku roka 2019, keď obyvatelia prvýkrát začali súdne konať proti galérii. Tate Modern a je populárnou turistickou atrakciou v Londýne. Jeho vyhliadková plošina sa otvorila v roku 2016, štyri roky po dokončení výstavby susedného bytového domu.